Menu

Kosten huurwoning aftrekbaar van de belasting!

22 augustus 2016

Kosten huurwoning aftrekbaar van de belasting!

Het klinkt bijna te mooi voor woorden, als ondernemer de huur van je woning van de belasting aftrekken? Toch is het mogelijk. Tijdens de zomerperiode deed de Hoge Raad ( HR:2016:1899) een interessante uitspraak. Een bouwondernemer die de administratie voerde vanuit zijn huurwoning mocht de huurkosten van de belasting aftrekken.

De voorwaarden voor deze regeling zijn vrij eenvoudig
1. Er moet sprake zijn van minimaal 10% zakelijk gebruik van de huurwoning (werkkamer)
2. Er moet een correctie op de huur worden gemaakt voor het privé gebruik

Zakelijk gebruik
Het zakelijk gebruik van een huurwoning zal meestal beperkt blijven tot een werkkamer. Deze oppervlakte is eenvoudig te bepalen. Echter lijkt het ons redelijk dat je ook een gedeelte van de gezamenlijke ruimtes mag meerekenen. Immers ook daar wordt deels zakelijk gebruik van gemaakt. Denk hierbij aan toilet, keuken, gangen etc. Op deze manier is 10% in veel gevallen goed te realiseren.

Privé gebruik
Op de aftrekpost van de huur moet nog wel een correctie worden gemaakt voor het privé gebruik. Deze correctie is vastgelegd in artikel 3.19 van de wet op de inkomstenbelasting. De bijtelling bedraagt het volgende %, afhankelijk van de WOZ waarde van de woning.

0 tot 12.500 op jaarbasis 1,05% van deze waarde, maar niet minder dan 100
12.500 tot 25.000 op jaarbasis 1,35% van deze waarde
25.000 tot 50.000 op jaarbasis 1,50% van deze waarde
50.000 tot 75.000 op jaarbasis 1,65% van deze waarde
75.000 tot 1.050.000 op jaarbasis 1,80% van deze waarde, maar ten hoogste 22.600
>1.050.000 op jaarbasis 18.900 vermeerderd met 2,2% van de waarde boven de 1.050.000

Voorbeeld
Stel je hebt een huurwoning met een WOZ waarde van € 150.000 en je betaald € 750 huur per maand. De aftrekpost voor de huur bedraagt van € 9.000 (12 * € 750) en de bijtelling wegens wonen bedraagt dan € 2.700. (1.8% van € 150.000). Per saldo dus een aftrekpost van € 6.300.

Terugwerkende kracht
Het is mogelijk om deze aftrekpost ook nog te claimen voor voorgaande jaren. Alle jaren die nog niet definitief zijn vastgesteld komen hiervoor in aanmerking. Jaren die al definitief zijn vastgesteld kunnen niet maar worden aangepast.

Meer informatie? Neem dan contact op met 0318-742154
Geert Dreschler

ZZP administratie voor zelfstandige ondernemers

Voor een vast bedrag per maand (abonnement) ben je als zzp´er verzekerd van onbeperkt deskundig advies en actieve betrokkenheid. Vragen? ZZP-Next heeft de antwoorden. Ook handig: je boekhouding staat voortaan volledig online op een veilige plek in de cloud. Daardoor heb je altijd inzicht in actuele cijfers. Waar en wanneer je maar wilt.

ZZP-Next advies?